O mnie

Jagoda Wojczyńska

W którą stronę?

Ekolog, Biolog, Kosmetolog – tymi terminami można opisać ścieżkę mojej edukacji. Odkąd pamiętam, miałam plan na siebie. Nie zawsze był on tak przejrzysty jak dziś, ale kierunek znałam – chciałam pomagać.

Fascynacja

Jako dziecko zafascynowana byłam światem przyrody. Później chwyciłam ołówek, próbując uwiecznić jego piękno i pokochałam sztukę. Malowałam obrazy, szkicowałam twarze ludzi oraz sylwetki koni w ruchu. Nauczyłam się doceniać piękno, które każdy nosi w sobie.

Pasja

Jak każda nastolatka, zaczęłam z coraz większym zainteresowaniem wpatrywać się w siebie. Wspólnie z koleżankami stanęłyśmy przed wyzwaniem związanym z tym, jak poprawnie zadbać o skórę. Czas dojrzewania to trudny czas, nie tylko dla psychiki nastolatka. Szalejące hormony uwidaczniają na twarzach to, co nastolatek zawsze stara się ukryć. Ja też musiałam podjąć tę walkę. To właśnie wtedy poczułam, że chcę i mogę pomagać innym. Tak narodziła się pasja.

Świadomość

Powoli moje zainteresowania zaczęły się krystalizować i jak kompas zaczęły wskazywać ścieżkę, którą powinnam podążać. Chciałam zostać Kosmetologiem, ale zrozumiałam, że aby być dobrym specjalistą od piękna i urody ludzkiego ciała, muszę zrobić coś więcej. Natura naukowca skierowała mnie na studia w Collegium Biologicum na Uczelni im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tam zdobyłam wiedzę niezbędną do zrozumienia naszego organizmu oraz wpływu środowiska na człowieka. Znajomość fizjologii roślin, biochemii i procesów biotechnologicznych pozwala mi dziś na absolutnie świadome stosowanie kosmetyków i kosmeceutyków. Mam wrażenie, że dzięki tej wiedzy rozumiem w jaki sposób oceniać i zaspokajać potrzeby innych ludzi w tym zakresie.

Praktyka

Specjalizację z Kosmetologii realizowałam uczęszczając na zajęcia do renomowanej, cieszącej się bardzo dobra opinią Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Poszerzyłam swoją wiedzę teoretyczną i zweryfikowałam ją z wiedzą praktyczną. Brałam udział w kongresach, targach, szkoleniach, kursach i konsultacjach zawodowych. Podwyższałam swoje kompetencje, zdobywałam wiedzę branżową przede wszystkim po to, aby stworzyć bezpieczne systemy i skuteczne zabiegi w moim Gabinecie.

Połączenie ze sobą tych kilku kluczowych zainteresowań pozwoliło mi dziś na zastosowanie holistycznego podejścia do problemów z jakimi przychodzą do mnie Klienci.

Droga Pani, Szanowny Panie
serdecznie zapraszam do Gabinetu Mirtillo na ulicy Gronowej 67.